|Zahradní architekt Matouš Jebavý |Skiservis Nedvěd| |Vitaken| |Skore| |Indiretta (en)| |Mefisto

.: DAVIDSVON :.

aneb různé útřžky ze života

Pokud Vás tu něco zaujme, potěší, a podobně, budu nejraději, když si přidáte na Vaše stránky odkaz mě, třeba takhle <a href="http://members.upc.cz/davidsvon"> DAVIDSVON </a> . Rád pro Vás udělám to samé.

NAVRCHOLU.cz

Deníček (blog)

Starší příspěvky: 2006

Návštěva galerie

Moje úžasná sestra Ester si vzala mé dvě dcerky Lucku (8) a Terku (6) na odpolední výlet do pražské galerie smečky na výstavu malířky, kreslířky, grafičky Kateřiny Černé. Tento příspěvek není o této osobnosti, zajděte si na výstavu, ale o mých dcerách. Kromě toho, že si Ester užila odpoledne, obě děti byly hodně vnímavé, ale hlavně doma měly potřebu vytvořit co nejpodobnější díla, která se jim na výstavě líbila. Vrhly se na to správně dětsky po hlavě a vznikla u nás v obýváku pořádná dílna plná papírů, kousků látek, lepidla, atd. Takže se s Vámi musím podělit o jejich výtvory a poděkovat Ester za prima nápad a hlídání.

20.11.2010 David

Letošní jaro přispívám hlavně do sekce houseboat, tak se tam mrkněte

Lyžovačka v Krkonoších

Vybaveni teoretickými znalostmi ze sledování olympiády jsme se (bohužel jen já a Lucie, protože Terezka dostala před odjezdem horečlu) vydali na praktickou výuku lyžování na Benecko v Krkonoších do Matinovy boudy Většina lidí se asi obávala víkendového sněžení a tak na sjezdovkách a hlavně u vleků a lanovek bylo neuvěřitelně prázdno a tak jsme si skvěle zalyžovali v pátek večer, celou sobotu a i večer a téměř celou neděli. Prostě paráda, můžete nám závidět na přiložených fotkách.

Olympiáda Vancouver 2010

Jelikož se zájmem sleduji lyžování na zimní olympiadě ve Vancouveru 2010, přidala se i sedmiletá Lucka a tady můžete vidět jak je snadné závodit i v Praze.

Jizerské hory, Severák 2009

Je to se mnou čím dále horší a nestíhám zde dávat nějaké nové věci. Nadšení už vyprchalo a o to víc nyní obdivuji ty, kteří mají výdrž stále.

Ale k věci, letošní hory se opravdu povedly. Měli jsme krásný veliký pokoj v penzionu Dřevona v Hraběticích v Jiz. horách a opět s prima kamarády. Lyžovali jsme každý den a co je s podivem děti také (někdy tedy jen 1/2 dne, ale přece). Lucka byla už úplně samostatná lyžařka, jen chvilku se musela rozjezdit a naučit se (vzpomenout si) jak na to na vleku. Jinak už byla jen na dozorování na sjezdovce, které jsou na Severáku pro děti jejího věku výborné. Terezka začala na jezdícím pásu v dětském světě a dotáhla to až na samostatné ježdění na pomalé pomě v pátek. Už pochopila princip domečku (pluhu) a když chce nebo potřebuje, umí jej použít k zpomalení či zabrždění. Na rozdíl od Lucie se jí ale rozhodně nechce zatáčet. Lucie si užívala v pátek jízdu po "velbloudích hrbech" a já ji dozoroval. Nemohla se toho nabažit. Celkově to bylo už s holkama méně náročné (byla už vlastně jen jedna) a nebylo to už takové věčné vysvětlování a manipulování s lyžema, dětma, provázkama, atd. Prostě se nám to líbilo.

fotky

4.2.2009 David

Houseboat červenec 2008

podrobnosti zde

Horní Polubný 2008

Tereza s tátou

Letošní konec února jsme strávili na společné dovolené v Horním Polubném v Jizerských horách na chaloupce u Zdeňka. (Děkujeme moc). Mě se ani moc nechtělo, protože jsem měl dojem, že nebude sníh, ale jen mokro a bláto. Jak zjistíte níže velmi jsem se mýlil.

Cestou jsme se zastavili v Železném Brodě v obchodě a výrobně vinutých perel Kortan, Iva byla nadšená a něco pěkného nakoupila, děti byli hodné a sledovaly výrobu vinutek typu "skořicový šnek". Taky za odměnu dostaly skleněné přívěsky rybiček na kůži za úžasnou cenu 46 Kč.

Začátek jsme měli společný s Ester, Matoušem, Vítkem a Markétkou a bylo to moc fajn. Děti se na sebe těšili a uživali si spolu. Vítek a Markétka už hlídali a starali se, takže jsme s Ivou mohli ráno spát! V sobotu jsme všichni vyrazili na lyžovačku do Pasek nad Jizerou a kupodivu, to docela šlo. Jen nahoře u vleku bylo pár míst s vodovou břečkou a ani to nebylo téměř vydřené. S potěšením jako rekreační lyžař konstatuji, že umělé zasněžování dorazilo v Česku i do menších areálů. Samozřejmě, mimo sjezdovky jen tráva. Jako když jsem kdysi poprvé lyžoval v Dolomitech. V Pasekách jsme se taky potkali s tátou/dědou Vendou, a tak viděl vnoučky na lyžích, Víťa má až závodnický styl. Doufám, že tátovi ten výlet stál za to a moc tam nevymrzl. My jsem byli moc rádi, že přijel.

V neděli Ester a kompanie odjížděli a tak se dopoledne bobovalo na protějším svahu. Bylo krásně, Terku jsem pustil na bobu samotnou a samozřejmě mi ujela až do potoka. Kromě mokrého zadku se nic nestalo. Ona Terezka je takový smíšek a většinou když sebou někde majzne, tak se tomu zasměje. Lucinka samozřejmě musela Terezu napodobit, a tak na placce zajela do potoka botama. Ale zjevně ji promočené boty taky nevadily, neb vesele jezdila dál. Odpoledne po odjezdu Esterky jsem nevydržel a přemluvil děti na lyžovačku v Desné na Černé Říčce. Jel jsem asi 4x s Terezkou na provázku, ale vystupování bylo do kopce, takže nic moc. Iva jela s Luckou 1x modrou, ale Lucce se to vůbec nelíbílo. Pak zkusila provázek a do kopce nedokázala vystoupit. Takže než k ní Iva dojela, asi 2 minuty tam zoufale ležela. No pro děti to byl debakl, který se v podání Lucie opakoval ještě v pátek, protože při druhé samostatné jízdě na pomě spadla a už jezdit nechtěla. Terka byla v pátek vcelku dobrá, protože jsem ji vozil pořád mezi koleny. Já si naopak na Černé Říčce pěkně zajezdil ve čtvrtek večer, kdy jsem byl lyžovat sám. Na vleku bylo vcelku volno, svah čerstvě upraven, tak jsem něco přes hodinu jezdil téměř bez přestávky.

Nejvíce se nám líbilo v Příchovicích na vleku U Čápa (po, út, st), kde je kotva, mírná sjezdovka a relativně málo lidí. Už jsme jezdili všichni 4 na jedné kotvě (na Pasekách jezdila Lucka s Ester a Matoušem a já s Ivou držíce Terezku v náručí). Taky už jsme si zvykli na bláto na parkovišti a kolem zbytků sněhu na sjezdovce :-). Lucie už jezdila bez "kšírek", které Iva tak pracně ve čtvrtek před odjezdem vyrobila.Ve st jsme nejdřív zkusili i Rejdice, ale tam není sjezdovka přímá, byla hodně rozmoklá a prudší. Iva s Terkou tam byly nešťastné. Teda Lucii i Tereze se móóc líbila sedačková lanovka, a tak přesun k Čápovi byl vykoupen tvrdým Lucčiným odporem, Tereza si to nechala vcelku vysvětlit. Po sváče v bufetu pak ale obě dvě U Čápa jezdily, Lucka i na kotvě vedle dospěláka.

Den čtvrteční bez lyžování jsme strávili na výletě do sklárny, brusírny a kozí farmy v Pěnčíně. Až na moje zoufalé asi půl hodinové hledání a spirálovité kroužení kolem obce Pěnčín, to tam bylo fajn, málo lidí, slečna nás vzala na exkurzi do sklárny a brusírny od 12:00, i když exkurze mají jen dopoledne. Holky si prohlédli kozy a kůzlata, dali jsme si v restauraci dobrý oběd a Iva si pořídila trochu matériálu pro korálkování.

Závěrečné hodnocení: 1 (jako ve škole). Díky Zdeňkovi za půjčení chaloupky, lyží a helmy, za lyže taktéž Matoušovi, tátovi za návštěvu, atd...

Fotečky

1.3.2008 David

Ukázky korálkování mojí ženušky, IjaSv

Lyžařka Lucie

Ťapka, leden 2008, FOTKY

Opět jsme byli s kamarády na dětské dovolené, tentokrát na chatě Ťapka v Malé Úpě v Krkonoších, patří pod Permoník. Měli jsme (zase) smůlu na nedostatek sněhu přímo u chaty. Drobné nedostatky v provozu, výbavě, organizaci Ťapky pro mě a Ivu hravě vyvážila Lucinka a Terinka. Lucinka se totiž naučila "lyžovat" i když první den to vypadalo, že bude jen fňukat, brečet a při spadnutí bude čekat na mou pomocnou ruku až do večera. Strejda Fred ji naučil (připoměl), jak se jezdí na provázkovém vleku a se mnou se pak učila jezdit v pluhu a tlačit rukama na kolena. Odkoukával jsem postup od lyžařských instruktorů, protože Lucka do lyžařské školky, na rozdíl od Terezky, nechtěla. Po několika pokusech, které mi připadaly bezvýsledné, najednou pochopila, že se musí do lyže správně opřít a bylo to. Začala si jezdit sama a pochopila i zatáčení. Pak už nebyla na provázku k zastavení, jezdila by, až by padla únavou. Museli jsme to po 2 hodinách utnout. Další den se radost z lyžování opakovala, jen už trochu odbývala techniku. Vytáhl jsem ji tedy na pomu a dolů po sjezdovce jsem ji měl přivázanou na laně, půjčeném od Freda. To už sekala až moc krátké oblouky. No prostě poslední den na horách ji už provázkový vlek přestal po 20 minutách bavit a tak jsme jezdili zase na pomě. Nakonec jezdila už i na velkém vleku sama, dolů jsem ji pouštěl na laně jen prudší kousek sjezdovky, zbytek už zvládla sama. No prostě mi udělala radost. Terka naopak poslouchala jen instruktorku Lídu a se mnou se při učení vzpouzela ještě víc než Lucka. Po zoufalém 1/2 hodinovém dohadování na plácku jsem ji vzal 2x na provázek. To se jí samozřejmě líbilo mnohem víc, hlavně totiž nemusela nic dělat. No musím se pro příště obrnit trpělivostí.

Taky jsme na Ťapce vytrhli Lucii první mléčný zub, protože už začal růst nový. Ještěže nám ostatní zkušenější rodičové poradili jak na to. Tak snad bude mít zub dost místa a Lucie má pěkný úsměv.

27.1.2008 David

Za půjčení lyžařské výzbroje děkuji Jirkovi ze Skiservisu Nedvěd ;-)

Konec houseboatového "léta" najdete tady.

Dovolené

Konečně jsem se zase dostal k úpravám našeho internetově přístupného nitra. Měl jsem teď trochu méně času a chuti, většina ví proč.

Lucka a Tereza pod palmou u bazénu v hotelu Sangho Club Letos Iva (abych si nepřipisoval zásluhy, které mi nepatří) uskutečnila a vybrala nám na poslední chvíli zájezd k moři. Po postupném vyčerpávajícím brouzdání na internetu jsme nakonec zakoupili od 4.9. Sangho Club Zarzis v Tunisku na 10 dní s polopenzí za 3x7999 + mnoho peněz za letišťní poplatky a bezpečnostní taxy. Podporuji iniciativu aby cena zájezdu byla VŽDY uváděná jako konečná VČETNĚ všech těchto příplatků, u kterých ani na internetu nejsou přesné ceny. Jsou to podle mě jen fígle, jak prezentovat cenu tak, aby si jí zákazník ani náhodou nemohl porovnat s konkurencí. V našem případě se jednalo o nejmenovanou cestovku.

Tentokrát dám kritiku na začátek. Nelíbílo se mi: zpoždění při odletu z Prahy, nikdo nás na letišti neinformoval, nejspíš nepořádek na pražském letišti nebo v Travel Servisu. Dále pak odlet z Djerby v 0:10. Cestovky by měly u zájezdů uvádět i čas odletů a neměnit je, resp. vybrat si spolehlivého dopravce.

Hotel Sangho Club můžu doporučit. Dále doporučuji se naučit francouzky, já jenž vládnu trochu anglijsky a mini mini minimálně německy jsem byl v háji. Hotel se skládá z bungalovů a to nám vyhovovalo více, hosté se víc royprostřeli po areálu. Bazén se dětem líbil, pláž byla čistá (a denně ji uklízeli na hraně moře s pomocí tradičního oslíka) a široká, slunečníky daleko od sebe a v ceně. Jídlo mírně menší výběr než náš minulý tuniský pobyt v hotelu Houda Beach, ale zvládli jsme to všichni tentokrát bez střevních obtíží. Iva nás všechny hlídala. Animátoří mi tentokrát tolik nevadili, holky se již tolik nestyděly, i když bez nás stejně nechtěly nikam sami. Byli tam ale 2 kluci z Čech, se kterými občas trochu rošťačily. Delegát od FIRO Samir byl fajn a vstřícný. Fakultativně jsme zvládli výlet do Midounu (desítky stejných obchodů s cetkami) a výlet do Djerba Explore (trojkombinace Muzeum, denní život djerbanů a farma nilských krokodílů). Dle našeho názoru stojí za zhlédnutí jen farma, ale možná jsem na muzeum ignorant. Krokodýli se krmí denně v 17:30, ale je o ně dobře staráno a tak se o žvanec příliš nederou. Asi jsem zbblý holywoodskými slátaninami. Nicméně to byla nejlepší část programu. V Tunisku je pro našince celkem levno a tentokrát bychom prostě do Tunisu klidně jeli znovu.

V srpnu jsme dovolenkovali v Horské Kvildě v Penzionu Hones, kde jsme si trošinku protáhli těla pěšky i na kole. Byli jsme celá rodinka (bez psa Matesa) a s tátou. Táta/děda vozil Terezku na dětské sedačce, já jsem měl od Zdeňka půjčenou tyč na dětské kolo. Zvládli jsme i celodenní výlet k pramenům Vltavy, další podél Vchynického kanálu, pešky podél Vydry, houbaření (nakrájené houby jsme samozřejmě zapoměli u pana Mariana, který vede penzion, v mrazáku). Děvčátkům se strašně líbíly dřevění vyřezaní draci před obchůdkem a dílnou p. řezbáře Karla Titla z Horské Kvildy. Museli jsme se tam při cestě kolem zastavit, jednou jsme tam měli "cyklovýlet" úplně extra. Místo hodnocení jen uvedu, že příští rok jsme si objednali pobyt znova.

25.9.2007 Davidsvon

Cyklistka

Tento víkend nám přinesl velkou rodičovskou radost a hrdost. Lucka hned při příjedu na Mníšek viděla kamarádku Barču, jak se s mamkou učí jezdit na kole "bez koleček". Tak jsme toho hned využili a učili se s nimi. Takže jsem Lucku cca 15 minut různě přidržoval a pak už stačilo jen pomoci při rozjíždění. Musel jsem za ní běhat, protože se musela otočit na cestě a to bez zastavení zatím neumí. Lucku to moje běhání navíc bavilo a měla jistotu, že ji chytím, kdyby padala nebo jela do plotu, kaluže, kamenů.. Já jsem přitom asi naběhal letošní rekord, což je ale spíš ostuda. V neděli jsme hned po snídani zase vyrazili znovu a to se už Lucka úžasně naučila i rozjíždět a dokonce se jí i několikrát povedla obrátka. Samozřejmě jen na jednu stranu. Byla úžasná, měla náramnou radost, že se to naučila. Musela to sdělit všem náhodným kolemjdoucím a sousedům. Šlapala jak o život (až to téměř rychleji na tom malém kole nešlo) a projížděla kaluže. Byli jsme dvakrát na cyklovýletě ke slepičkám na konci ulice. Plácla sebou v neděli jen jednou. Jasně, že řvala, i když se jenom lekla, ale za 3 minuty už zase drandila jako by se nic nestalo.

13.5.2007 Davidsvon

Spouštění a přejezd houseboatu 2007

Proběhlo hladce 3.5.2007, Podrobnosti zde

Sněženky

V neděli jsme byli s dětmi a dědou udržovat rodinou tradici a samozřejmě vytvořit i podobnou "tradici" v dětech, a vyrazili na oblíbený jarní výlet na sněženky do lužních lesů. Cílem není natrhat kytičky Galanthus nivalis, ale projít se jarním lesem a vidět první příznaky jara. Tentokrát jsem nevyrazili "Na Štěpán", ale na protější obřístevecký břeh Labe. Je tam pod zámkem příjemná procházka parkem podél řeky, okolo zbytků starého jezu (jehož model se vyskytuje v Národním technickém muzeu v Praze). V parku byly pokácené velmi staré a mohutné topoly, a tak si děvčata zařádila na kmenech. Jeden byl i dutý a tak měli i prolejzku. Pak jsme pokračovali až k novému jezu. Tam už začíná lužní les. Je na jaře a les se nezelená a tak, jelikož se jedná o tradičně zaplavovanou zónu, povalovalo se tam bohužel velké množství civilizačních odpadků (PET lahve, lahve od sprejů, ...). Někdy mám depresivní pocit, že pravá čistá příroda už přestala existovat, všude se najde nějaký odpadek, který si někdo z lenosti, blbosti, bezohlednosti, ..., jen tak zahodil a velká voda jej donesla až na naše oblíbené místo. No abych si jen nestěžoval, přejdu k tomu lepšímu a to ke sněženkám. Byly tam a byly jich na některých místech úplné koberce. Všichni jsme se potěšili tou krásou a pár si jich s holčičkami pro vlastní potřebu vzali domů, abychom měli jaro i doma a udělali radost mamince/babičce Marušce, která bohužel musela kvůli zdravíčku zůstat doma. Tak se podívejte na fotečky.

20.2.2007 Davidsvon

Nová posila

Tak Vám musím představit mou novou posilu při vytvářeních těchto stránek. Je to redaktor obrazové přílohy. Zatím je jen ve zkušební lhůtě, ale myslím, že mu to jde. Ručně pro Vás vybral vánoční fotky a na mě zbývá už jen technická stránka publikování. Tak jestli se Vám obrázky líbí, tak podporujte novou redaktoru IVU!.

5.1.2007 Davidsvon

Starší příspěvky: 2006

Fotografie

Záložky

Soukromé webové záložky DavidSvona, Kompletní seznam a výběr.

Top teN

Hand made

Všeobecné zpravodajství

Sport

  • Indiretta Fotbal Italie, vysledky, zapasy, ligova tabulka
  • SkoreFotbal živě, aktuálně: výsledky, los, tabulka, česky, slovensky, anglicky
  • Soccerstand Sport vysledky, fotbal, ledni hokej, tenis
  • Betradar Sport vysledky, fotbal, ledni hokej, tenis
  • Livescore aktualni vysledky fotbal, tenis, basketbal, ledni hokej, kriket
Kompletní seznam záložek
Tak to je opravdu konec. A všechno je copyrightované, tak pokud chcete něco použít, dejte si odkaz na tyto stránky nebo mi napište na:davidsvon zavináč atlas tečka cz.