Archiv srpen 2006

Hlavní strana

Vánoční přání

Všem, co tyto stránky pravidelně navštěvují, tj. táta, máma, Ester a Matouš, ale i všem náhodným kolejdoucím přěji příjemné vánoční svátky a fanfárový Nový rok.

25.12.2006 Davidsvon

Zahradní slavnost

Vyvěste fangle, no spíš je nejdřív sundejte ze žerdí a těmi žeďemi mi vyčiňte, že jsem se k tomuto tématu dostal až teď. Ester a jeho parta (Matouš, Vítek, Markétka a Véňa) uspořádali 26.11.2006 v Lobkovicích úžasnou "garden party" s mnoha skvělými body programu. Namátkově a subjektivně některé zmíním: slavnostní odhalení hliněného totemu spojené s vyháněním zlých duchů, Beaujolais Nouveau, buřtový strom a následné opékání, vyzdobená jídelna, výborný oběd, atd. Babi Mařenka a my s rodinnou jsme se rádi zůčastnili a užili si krásný listopadový den. Totem je po naglazování mnohem mnohem hezčí. Tak a konečně taky to, po čem tady dlouho pátráte, tedy fotky.

5.12.2006 Davidsvon

Dětské hriště na Vyšehradě

Dneska jsem se byl konečně s holkama podívat na nové dětské hřiště na Vyšehradě. Lepší jsem zatím opravdu neviděl, chválím neznámé investrory, sponzory, návrháře a realizátory. Téměř všechny prvky jsou dřevěné. Nejsou to rovná prkna, ale různě kroucená. Bylo využito přítomných keřů a stromů a hřiště do nich zapadá. Jsou tam lavičky (pro dospělý dozor), klouzačky, houpačky, lávky, rozhledny, žebříky, tunely, domečky, houpačka, houpací domek, altánek, tyč, "lezecké" stěny (ploty) a hlavně dvě lanovky (to je i pro mě novinka) a Lucka z ní byla bez sebe. Jedna na visení na rukou (hrazda a provázek) a druhá na sezení (talíř pod zadek), ale na tu Lucka ještě nedosáhne. Terka ta byla nejspokojenější na houpacím koni. Já jsem to nezdokumentoval, ale na internetu je vše, tak následující jsem vygoogloval (zadal do vyhledávač Google hesla detske hriste Vysehrad) a tady je výsledek a tak na to klikněte, ať si uděláte představu.

17.11.2006 Davidsvon

Šušu

Lucka dostala od dědy a babi ke 4. narozenínám mluvící Šušu ( Talking Chou-Chou) a tak máme nové miminko. Holky se o něj střídavě s většími a menšími roztržkami starají. Iva šije oblečky, převlékáme do pyžamka a Lucík s ní spinká v postýlce. Terka například přišla a řekla: "Taťule otevři Šušína na anglicky". Já jsem už dokonce identifikoval všech 6? běžných vět v angličtině, které Šušín říká a tak můžu Lucce překládat, když se ptá, co říká. Nebo se zas Lucka provokativně ptá: "Tati, proč nic neříká?" (to když je Šušu asi 20 vteřin ticho). Nebo "Proč nemá žízeň?" Terka Šušína napodobuje, takže někdy mám problém poznat, kdo to vlastně "žvaní". Taky se Terezka už naučila, že může svůj malíček dát Šušu do pusy místo lahvičky a tím jej probudí. To už je z technického zázemí této moderní hračky, ona se totiž aktivuje z úsporného režimu přiložením lahvičky do pusy (zmáčkne se tam tlačítko, jak to dělá Terka) nebo přiložením medvídka (má v hlavě nějaký RFID) čip na prsa (kde je taky čip). Další je v bryndáku (pak má žízeň). Další senzor má v tváři. Na každý podnět senzor existuje 1 nebo více odpovědí. Nejprve se náhodně nějaká vybere a pak se to rotuje dokola. Když nejsou žádné nové podněty, tak se všechny možné varianty několikrát zopakují a pak je úsporný režim. Z mého pohledu programátora už chybí aplikovat k dokonalosti jen více (i typů) senzorů a aplikovat algoritmy pro správný a chybný postup nějaké činnosti (zpívání, jídla, hraní, atd.), přidat nějakou motoriku a samozřejmě možnost upgradu firmwaru i hardwaru. I když hardware to jsou i doplňky a to mají u Zapf Creation (výrobce) bravurně zvládnuté, hlavně marketingově. Teď je to ještě trochu kolovrátek. Je zajímavé, že ten kolovrátek převzali i obě holky. Šušu v režimu bez podnětů říká např. "Co budeme dnes dělat?" Lucka (Terka) odpoví vždy: "hrát". Šušu: "Zazpíváš mi písničku?". Lucka: "Skákal pes ...". A tak dál. Prostě musí se to vylepšit, třeba jak jsem naznačil, ale možná má potřebný hardware zatím příliš velkou spotřebu elektřiny

17.11.2006 Davidsvon

Noty

Dneska jsem byl (zase) svědkem dětského vnímání světa. Když měla Terezka svátek, dostala od babičky knížku o kocourcích z večerníčku (Kluci kočičí). Na předsádce byla v notách zapsána profláklá písnička "Kdo a kdo a kdo to je, kdo to kolem brousí ...". Jelikož to dobře znám, melodie je jednoduchá a v notách to bylo v G-dur dokázal jsem to zapískat na flétnu. Holky se "přidaly" a po pár minutách si šly hrát s něčím jiným. Dneska jsem vyndal další hudební nástroj, na který jsem se taky nikdy nenaučil, alias piano, a s Terezkou a Lucinkou jsme hráli. Taky "Kocouří píseň". Pak přišla Lucinka, že by chtěla zahrát o Víle Amálce. To jsem ale musel přiznat pravdu a vysvětlovat, že jí opravdu neumím. A ta čistá duše mi za chvilku přinesla svojí knížku s pohádkami víly Amálky a otevřela mi ji a ať to zahraju podle té knížky. Ale v té knížce "žádné" noty nejsou! To jsem to vymňoukl, jak tomu má ta téměř 4-letá Lucka rozumět.

29.10.2006 Davidsvon

"Suchý dok"

Osvědčená sestava se 10.10.2006 sešla velmi časně na Radavě k zakotvení houseboatu v "suchém doku" na Radavě. Postup máme všichni v krvi, panovalo bezvětří, výška hladiny ideální, a tak i přes mnou prosazený experiment "vytažení zádí napřed" se akce zdařila v dobrém čase. Ve 12:30 už avie odjížděla, a my ostatní už prováděli jen běžnou přípravu na zimu. Dokonce jsme i společnými silami vydrbali rejžákem boky od řas. Mimochodem, experiment se zatím zdařil, houseboat stojí zádí k cestě a tak je možno řádně prohlédnout a opravit dno přídě. Taky se ale budete kutálet z postele. Jak dopadne druhá polovina experimentu, uvidíme na jaře :-).

Díky všem účastníkům (Jirka N, Zdeněk H + 2xHFH, Vašek, Matouš) a ahoj při údržbě lodě v "doku" nebo nejpozději na jaře při spouštění.

PS:A nevzal jsem si foťák, takže si nic neprohlédnete. ;-(

10.10.2006 Davidsvon

Přejezd Radava 2006

17.10.2006 přidány fotky

V sobotu 7.10.2006 jsme se v širokém rodinném kruhu sjeli ve Vůsí (já s děvčaty jsem dorazil samozřejmě poslední) a začali přípravy na přejezd houseboatu na Radavu. Táta Vašek zařídil benzín, olej, náhradní motor. Já "řidičák" a "techničák". Motor Vichr byl neuvěřitelný, chytnul na první pokus. Jasně, už trochu vím jak na něj, tzn. "ochutnat benzín", najít neutrál, párkrát protočit, zásobit karburátor speciální dávkou benzínu z injekční stříkačky, nastavit "zapusk" a už to frčí. Jistě, nic není zadarmo, a tak po cestě mě motor trochu pozlobil, přestal na chvilku chladit, asi se ucpalo sání. Po krátkém nechtěném přistání, už ale šlapal až na Radavu i s projížďkou pod Zvíkovem i Orlíkem. Po přistání chlapskou část prověřila tlaková maznice a vazelína při promazávání lodního hřídele motoru. Byl to asi hodinový boj, já jsem se totálně upatlal od vazelíny, jak jsem několikrát plnil maznici (nugetou pro celý tábor, jak podotkla Ester, když viděla naše 5kg balení vazelíny). Objektivně musím přiznat, že zápas maznice versus 3 muži dopadl nerozhodně. Taky jsme zápasem akci příliš protáhli, zejména pro mamušku. Příště budu míň zarputilý.

Počasí sice nebylo úplně ideální, ale na 7. října velmi pěkné. Taky jej spousta hausbotářů a jachtařů využila. Provoz byl nadprůměrný. Celkově se akce vydařila, a tak za celou posádku Vašek, Mařenka, Matouš, Ester, Iva, David, Vítek, Markétka, Lucka a Terezka zapsal

10.10.2006 David(svon)

Houseboat

Jak napovídá nadpis, dneska to bude téma do sekce houseboat. S Luckou jsme vyrazili na "kontrolu " a musím říct, že jste mě potěšili a musím uvést v rubrice houseboat na pravou míru mnoho informací. Na lodi i na břehu bylo vše ve větším pořádku, než když jsem tam byl naposled.

"pachatel" výrobního štítku odhalen, Jirka N ;-)

Kdybych náhodou nějaké zásluhy přiřknul nepravé osobě, neváhejte a napište mi. Všem moc díky a mrkněte se na fotky.

9.9.2006 Davidsvon

Posledních pár událostí

Totem od Lucky

Protože jsem zase stáhl fotky z mého digi Panasonicu FZ-20, tak se musím vrátit k minulé neděli, kdy jsme byli za Ester a její rodinou na chatě ve Mšeně. Ester nám udělala moc fajn keramickou dílnu. Vyráběli jsme společně hliněný totem složený z individuálních částí, dle fantazie každého účastníka. Jednalo se tvář na hliněném válci. Všem se nám to moc líbilo a zaujetí i umělecká díla si můžete prohlédnout.

Lucka a Terezka se na Mníšku začaly víc kamarádit a tak jsme na zahradě měli více dětí a nebo naopak holky byly u sousedů. Terka se začala odvazovat, bude z ní asi taky pěkná rošťanda. Lucík už rošták je, někdy až příliš (na můj vkus zachází někdy až moc daleko). No zítra nastupuje do školky a tak jí držíme palce, aby se jí tam líbilo a naučila se v kolektivu chovat, kamarádit, no prostě mít to správné sociální chování.

3.9.2006 Davidsvon

Rozpracovanost

Je toho nějak hodně a tak telegraficky

Slogan, co mě pobavil: Jednou Persil, pořád Persil. Aneb kreativní reklama na prací prášek, jak se ale jenom ten prášek jmenuje ...

23.8.2006 Davidsvon

Problém na obzoru

Přišla bída na Davidsvona. Samozřejmě jsem věděl, že to přijde, ale udělal jsem to jako většina. O co jde? No o moje webové stránky. Na začátku je to zábava, entuziasmus a bohužel taky spěch už něco předvést na Internetu. Výsledek, stránky se mi začínají špatně udržovat, dochází mi místo, chtěl bych přidat trochu interaktivity, trochu změnit strukturu a design. Musím opět zvolit nějaký kompromis mezi možnými technologiemi, mou chutí se je učit a případně utrácet za profesionální web hosting s trochu lepšími službami (více místa, databázová podpora, atd). Taky se může stát, že to zůstane v dnešní podobě a příspěvky do blogu a fotky (to se zatím jeví jako hlavní náplň) přesunu na nějaký blogovací server na netu, sem dám odkaz a budu mít pokoj. Nebo půjdu do sebe a zprovozním web server doma, Pražskou energetiku tím jistě potěším. Alespoň bych dostál předsevzetí se něco z HTML, CSS, PHP, SQL, RSS naučit. Přece jenom mi vyhovuje víc psaní kódů než sloupků do novin. Takže mám o čem přemýšlet, na co těšit a možná i co dělat :))

16.8.2006 Davidsvon

Rodinná "dovolená"

Tak jsme vyrazili na rodinnou dovolenou. Dovolená pro mě, pro Ivu, Lucku a Terku spíše jen změna prostředí. Cíl, Jizerské Hory, Horní Polubný, takže české "hory". Když to zpětně hodnotím, stihli jsme toho vcelku dost, teda na to, že holky jsou ještě vlastně docela malé.

Hned z úvodu Annenská pouť na Jizerce. Byla dle představ Ivy, stánky s korálky, látkovými zvířátky, puškvorcová kořalka, dětské divadlo, zpěv. Naopak Lucka byla zklamaná, nebyly tam atrakce, takovou pouť ještě nezažila. Pak několik výletů do lesa na borůvky. Lucku bavilo sbírat a hledat cestu v lese. Naopak holky nebavilo chodit, takže jsme je často nosili v krosně a na koni. Dále jsme byli v zoo v Liberci, bílí tygři byli krásní a kočkovali se (vítaná změna, obvykle jen spí), lachtani řádili, atd. Ze sportu cyklovýlet s dětmi v cyklosedačkách z Bukovce po promenádní cestě, lyžarské magistrále ke Smědavě a zpět jizerskou silnicí oběd v Panském domě, Bukovec, asi 12 km. Bylo jen trochu chladno a větrno. Největším hitem se ale stalo křídou namalované "dětské" hřiště (okruh s přechodem, značkou přechodu, semaforem a hlavně s tlačítkem přechodu). Lucka jezdila na kole, samozřejmě ještě s dětskými kolečky, po okruhu a já s Ivou jsme celé odpoledne mačkali virtuální tlačítko, Lucka zastavovala, a my přecházeli. Vydrželo jí to neuvěřitelně dlouho, dokonce i druhý den. Musel jsem namalovat nové hřiště, protože to staré déšť smyl. A taky jsem holky učil hrát obrázkové domino a pexeso. Lucce to už dost šlo a s Terezkou jsme hráli otevřenou variantu, všechny karty obrázkem nahoru a hledají se dvojice. A taky jsme jeli mašinkou po ozubnicové trati z Kořenova do Tanvaldu (a zpět), bohužel jen v adhezním režimu.

Tak díky Zdeňku za zápůjčky chaloupky a babi a dědo za návštěvu.

11.8.2006 Davidsvon

Červencové obrázky

Prozatím stihnul vybrat jen pár fotek z července. Bohužel, už mi taky došlo místo u chella, a tak jsem zároveň musel smazat fotky z houseboatu (náhledy zůstávají).

14.8.2006 Davidsvon

Emancipace aneb Knopky II

Takže jsem svou šanci prošustroval a druhou polovinu úchytek (14ks) namontovala moje emancipovaná žena Iva. Veřejně jí tedy chválím a až budu někdy zcela bezradný co jí mám darovat, asi dojde na tu akuvrtačku, co si už asi 3 roky přeje.

21.7.2006 Davidsvon

Knopky

Dnes došlo i na mě, moje ženuška Iva se vyburcovala již o několik dní dříve. Řeč je o úchytkách/knopkách (knobs) na báječný dětský nábytek. Chtěli jsme nějaké veselé, dětské a rozdílné. Prošli jsme několika stádii, např. plastové úchytky ve tvaru motýla (nic moc a vcelku drahé), nádherná dřevěná zvířátka, šášové, apod. od Hetticha Prodecor, nenašel jsem ale kupodivu na netu ceník. Pak Iva našla pěkné v bauhausu (kačenka, červík), byli jsme ale lakomci 130,- Kč za kus x 24 kusů se nám zdálo trochu moc. Pak jsme chtěli zakoupit obyč dřevěné a zapojit trochu manuální zručnosti a vlastní invence, natřít různými barvami, nakreslit zvířátka, ksichtíky, atd. Nakonec nás zachránil Jiří Vala - firma Ason, který vyrábí barevné úchytky a madla. Jsou jen trochu menší než jsme si představovali, ale dětem snad budou stačit. Zvolili jsme červené, modré a žluté. Iva včera "designovala" optimální rozložení barev a konečně já dnes montoval. Bohužel jsem před spaním stihnul pouze půlku, ale i tak si to musíme pochválit. Ty úchytky dají nábytku šmrnc (je to vůbec česky), s nimi to prostě vypadá ještě mnohem líp. Tak zítra ta druhá polovina. Taky přihodím snad doplním obrazovou přílohu.

20.7.2006 Davidsvon

Fotky Strážné 06/2006

Fotky jsou od Aleny P., když byla děvčata na dámské jízdě ve Strážném v Krkonoších, děkujeme :))

13.7.2006 Davidsvon


Škatule hejbejte se aneb dětský pokoj

Dneska pokračovala akce dětský pokoj. Začala v pondělí vystěhováním nábytku z ložnice a dětského pokoje. Holky budou ve velkém pokoji, my rodičové v malém. Jak programátoři vědí, prohození hodnot dvou proměných se neobejde bez proměnné pomocné. Tato pomocná proměnná je celý zbytek bytu. Takže všude jsou navíc nějaké skříňky, komody, krabice, atd. V úterý malíř vymaloval a uklidili jsme. Ve středu jsme přinesli nový koberec a já jej položil. Samozřejmě jsem jej na jedné straně zkrátil moc. No večer už byla ložnice téměř nastěhována, v dětském pokoji skladiště nového nábytku. Dnes už ložnice hotova, ale v dětském pokoji nastěhována postel (zatím jen jedna), a smontovány skříně. Jsou prostě úúžasnýý... Díky Jirko.

PS: A pes Mates naštěstí hlídá tchýni na chatě (nebo tchýně hlídá jeho, už si nejsem jist), takže se nemotá pod nohama.

29.6.2006 DavidSvon


VEDRO

Taky tím vedrem trpím. Včera jsem měl večer v bytě 30°C. Usilovným nočním větráním jsem to ráno snížil na skvělých 28°C. Dneska to je lepší, máme tu teď (21h) jen 28°C a venku je 22°C, tedy v Praze Libuši v bíle meteo budce 2m na zemí. No náš byt je výš, ale asi ho bude muset umístit ještě do té bílé budky. Čekám tedy do rána ochlazení, alespoň na 27°C. Ach jo.

12.7.2006 Davidsvon

Proč

Prostě jsem už taky potřeboval být trendy a tak jsem spáchal svůj oblíbený webový rozcestník, abych si nemusel ty záložky porád kopírovat (beztak si to všechno pamatuju, ale třeba časem ...). Snad se tady potěšíte, pobavíte, poučíte nebo naleznete něco, co jste jinde nenašli.

Taky doufám, že se sem zbloudí někdo z rodiny, kamarádů, přátel, a koukne třeba na fotečky. Doufám, že to tu bude trochu přibývat, mrtvol je na webu už tak dost.

28.6.2006 DavidSvon

Milé překvapení

Tenhle večer jsem vyGOOGLoval web o ztracené Vltavě, rozuměj, to co zmizelo pod vltavskou kaskádou. Opravdu mě to potěšilo a musel jsem to přidat do svých záložek.

24.6.2006 DavidSvon

Hlavní strana