hlavicka.png, 18 kB

Novinky

6.10.2006
Sekce Calc/Makra
přidáno makro SheetToPDF
Sekce Calc/Serial o makrech
přidán díl 4. Listy

28.9.2006
Sekce Calc/Makra
přidáno makro WriteLog
Sekce Calc/Serial o makrech
přidán díl 3. Sešity, opraveny drobné chybky v dílu 2.

23.9.2006
Začínám testovat stránky v této podobě, přidány 2 makra z diskusí, sekce se vzorečky pro Calc a seriálek o programování maker pro Calc.

3.9.2006
První stránky jsem vytvořil pro diskusní fórum, to byly pouze holé stránky o nástrojích pro Calc.

O stránkach

Mým záměrem je podělit se na těchto stránkach o své zkušenosti s OpenOffice.org. Seznámil jsem se s tímto balíkem poměrně nedávno, dá se říct od verze 2.0. Věděl jsem o něm i dříve, ale nikdy jsem na něj nepřešel pracovně. Nyní jej používám doma výhradně a v práci vedle MS Office.

Vzhledem k tomu, že se mi velice líbí Excel, o kterém jsem přesvědčen že si své jméno právem zaslouží, tak jsem samozřejmě začal používat jako první Calc. Snažím se být neobjektívní, ale nejde to, přece jen Excel používám velmi dlouho. Nicméně až na drobné mouchy (Excel má taky svoje mouchy a lokalizace mu jich ještě víc přidala) je Calc dost dobrý nástroj a ve své cenové kategorií vynikající. Takže tady, hlavně zpočátku bude asi nejvíce článků ke Calcu a makrech pro Calc.

Plány mám veliké, ale uvidíme kam až to s těmito stránkami dotahnu. Nemám zde žádnou diskuzi ani komentáře. Pokud mi budete chtít něco zdělit napište mi na emila. Dosti často také navštěvuji diskuze na http://www.openoffice.cz/forum a http://officir.ic.cz/forum/index.php

Pokud se mi rozhodnete náhodou napsat, prosím nehodnoťte grafickou úpravu, těchto stránek. Lepší už to nebude. HTML a všemu co s tím souvisí se nevěnuji, a velmi dlouho mi trvalo než jsem se vůbec do těchto stránek pustil.

Děkuji za vaší pozornost

O mně

ja.gif, 3 kB
  jméno: Vladimír Graf
  rok narození: 1956
  nick: ladinek
  emil: vgraf2@cbox.cz
  životopis: narodil jsem se, žiju a zemřu


Vyučil jsem se provozním elektromontérem a dálkově jsem si dodělal SPŠ elektro-slaboproud se zaměřením na výpočetní techniku.

V zaměstnání jsem již od roku 1973 stále v jedné velké firmě (i když už se po několikáte jmenuje jinak) stále na jednom závodě. Pracoval jsem jako elektromontér, mistr elektro, ve výpočetním středisku a nyní jako referent pro opravy a výstavbu přes Elektro, MaR a SŘ. Mezitím jsem měl ještě cca 6 dalších zařazení(změna je život). Naprostá většina PC na závodě je vybavená nějakým OS Windows, nicméně přičichl jsem i k Novellu, UNIXu SCO s Informixem a Linuxu (Fedora Core 2 s MySQL 3 a SuSE 9.2 se Sambou).

Moje dělo v zaměstnání:

deska - ASUSTeK A7Pro
procesor - AMD Duron 700 MHz
paměť - 384 MB DIMM SDRAM
HDD - 20 GB, rozdělen na
    5 GB Windows C:, 15 GB fat 32, 5 GB Mandrake 9.1
Grafika - 2x ATI RAGE IIC PCI + 2x monitor 17"
    - zobrazují dlouhou pracovní plochu
Zvuk - SF256-PCP PCI
Net - Realtek RTL8029(AS) PCI Ethernet NIC
mechaniky - FDD, CDROM, ZIP
USB 1.1
Tiskárna - EPSON LQ-550

Svého času jsem byl pionýrským vedoucím turistického oddílu, poté jsem přešel na stanici mladých techniku, kde jsem vedl děcka k elektronice a posléze i k počítačům.

Jsem ženatý a mám(snad) dva dospělé potomky.

Můj první vlastní počítač byl papírový. Nesmějte se, vystříhal a slepil jsem to podle nějaké knížky. Byly to vlastně takové okénka, představující registry procesoru, paměti, vstupů a výstupu. Tahalo se za papírky s instrukcemi, které byly protaženy těmi okýnky, v závislosti jaké instrukce se v okýnkách objevovaly. Byla to pro mne taková zábava, že jsem si koupil knížku o algolu. Nikdy jsem se ho nenaučil, nemaje vhodnou výpočetní techniku.

Na stanici jsme měli první počítač SAPI 1, poté nějaké Spectra, Attarka, PMDéčka, jedno IQ a jedno slušovické PPM, probděl jsem tam nespočet nocí. Můj první vlastní miláček bylo ZXSpectrum 48k. Mám jej dodnes. Poté jsem měl PC 486/4MB RAM, pak ještě několik dalších PCéček.

Moje dnešní sestava:

deska - GA-7VT600 1394, Gigabyte Technology Co., Ltd.
procesor - AMD Athlon(tm) XP 2600+
paměť - 1024 MB SDRAM DDR PC2700(166 MHz)
HDD - 2 x 160GB IDE
Grafika - NVIDIA GeForce FX 5200 + 2 x LCD 17"
    - zobrazují dlouhou pracovní plochu
Zvuk - integrovaná Realtek AC'97 Audio for VIA
Net - integrovaná Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet NIC
mechaniky - FDD, CDROM, CDRW
USB 2.0
Tiskárna - EPSON STYLUS CX3200 + Scanner


Bývale záliby - četba všeho, turistika, elektronika a pivo
Současné záliby - PC, četba SF a pivo

vgraf2@cbox.cz

23.09.2006

stránky

hlavní stránka

Calc