Kalbi z Jablonce MTB Team

poslední úprava 19.05.2005

 
 

14.5.2005 - Jasoň - Drsoň - MTBO - Nedamov u Dubé / Kokořínsko
12.místo z 69 dvojic (Pedros a Ondra)
 

V před majstrovské hokejové ranko jsem vyrazil s Ondrou "Hugem" na nám doposud neznámou Hynkovu akcičku - drsný to survival. Nad řekou Blanicí nás přivítal Největší Čech Jára Cimrmann, vysvětlil něco pravidel a my s číslem 216 jsme mohli přesně v 10:00 vyjet na rychtu se 7-dmi hodinovym limitem.

Hned po startu sme zajeli pro mapu a bodový ohodnocení kontrol. Následovalo překreslení kontrol a vymyšlení strategie v trávě, kam pralo slunce a svěděl ňákej dementní hmyz. Po dvaceti minutách vod nuly (00) vyjíždíme vstříc dobrodružství. Plán je jasný valit nejdřív severovýchod, vysbírat, pak rychlej severní přesun na západ mapy, zpátečka přes Kokořínsko na paměťák a asi dvě hodiny nechat rezervu na běžeckej orienťák, případně vrznout si loďky :o)

Rozjeli sme slušný tempo, to rozhodil vostřejší výjezd pro první kontrolu na Zbynskym vrchu. Dohledávka chvilku trvala než jsme se srovnali s popisem kontroly. Mezi tim jsem se stačil v lese natáhnout to když sem zakop o vostnatej drát kterej my naškub pravý lejtko (hajzl rezavej). No nic, jedou dál. Kontrola u jezírka no problem a "hurá" na devadesátku na Strážnym vrchu. Cesta mi dobře známá z repre soustřa kdy sme to "jeli" vobráceně. No jet se to nedá!, tož kolo na rameno a hore z Černý rokle. Hotovej dolejzám s kolem za Ondrou a předávám mu mAkovu buzolu a vypouštim ho na kopec, já mezitim mapuju další akci. To samý sme udělali na Kohoutoj kam zas dolez pro body Hugo. Mírná vracečka a směr Staré Splavy po zelený, kontrola hýr. Naslédoval silniční přesun přes Jestřebí a kolem Novozámeckého rybníka do Zahrádek, cestou jsme sebrali Dědkovi kontrolu z jámy a jednu šedesátku u cesty. Za Borkem kontrola a jedem do Holan.

Po červený kolem rybníka a rovně pro kontrolu a ejhle. Cosi se posrat muselo... první pětiminutovej kufr za Holanama, kde bylo o silnici víc než v mapě. To Ondra zjistil že uchází přední koleso takže prvni Ondrův defekt a já mezitim sebral z jabloně kontrolu. U Dolanskýho rybníka berem čtyřicet bodíků a já rozhoduju o dalším postupu aneb jak pro 80b na Ronov. Volim rádoby cestu na mapě přes pole, ale v reálu kulový, po cestě ani památka, takže necelej kilák skzr posetý pole fakt krize, vůbec to tam nejelo a bořilo se... no co překonáváme a zpátky na asfalt.

U Litic pařez za třicet a kolem chmelnice :o) směr kopec Ronov. Po menším zajetí a dohledávce berem 80b a potkáváme další drsoně. Tou dobou sme na trati 3 hodiny, takže dle plánu na bajk zbývá už jen dvě hoďky. Promejšim další postup a valíme dolů kamenitou cestou nach Kravaře. po pár metrech zastavujem protože Ondra hrubě procvak (vocas jel z kopce jak vocas). Cenťákovej hadí kousanec. Dva fleky plác, mezitim jsem dal Ondrovi svojí duši. Tu okamžitě zkurvil, tim že vylomil u galuskovýho ventilku čapku. Takže si tak vesele lepíme a zjištujem že už žádnou náhradní duši a ani fleky na příště nemáme. Trhám nepoužitelnou duši aspoň na fleki a valíme dál.

Projíždíme lehce Českym Středohořím u motokrosový čtyřicítky k Úštěku, kde chcem nabrat 50 u ořechu na kopci, zkurvená dohledávka 15minut v hajzlu. Tam mapa absolutně byla mimo mísu. Předpokládaný bajkový čas se dost krátí tak rychle valíme cyklostezkou Kokořínskem na paměťovej uzlák. No snad 6 dvojic uzlů z deseti sme dali, na víc nebyla Ondrova nálada a týmová paměť... dyť ty uzly vypadali tak podobně.

Rychle do Nedamova - kempík doplnit pitíčko a vzhúru na běžeckej orienťák. Čas čé 1:40 do limitu. Jakž takž vybíháme. berem 1,2,3,9,4,10,5 a síly běhací docházej. To už valíme ostrým krokem. Snad 10minut neúspěšně hledáme tu pojebanou jeskyňku za 25b a nasraný dem na 12. pak se sere 13 kontrola v rýze za 20b... v piči, nízkej hustník křížem krážem a kulový. To už naše morálka je úplně na dně. Nejen že neběháme (Ondra křeče v břiše, já celej v křeči), tak ještě nenacházíme lampióny. Srát na to berem 7,8 a přezouvačka a abfahrt.

Na loďky už kašlem a velíme rychlej přesun do kempíku, doplníme Cimrmanovskou otázku ke hře Blaník a finiš. Celkový čas 6:53 a tim že nám chyběli body na živých kontrolách, vod celkovýho počtu 1015 nasbíranejch bodíků nám ještě vodečetli 60b. Ty dvě podělaný nenalezený kontroly z OB nás v přepočtu stály 90b což ve výsledku mohlo bejt cca 1045b a umístění tak o 3 fleky lepší :o((, nemluvě o demoralizujících defektech Ondry. No realita dopadla, tak že sme dali suma sumárum bajk 775b, OB 160b, uzly 60b, Blaník 20b, mínus 60b = 955b a byli vyhlášeni jako poslední... poslední z vyhlašovanejch - teda 12tí. Kolo natočilo 82km a na OB jsme urazili tak 6 a půl kilometrow.

Docela vyštavený sme čekajíc na vyhlášení dali sponzorský pivko a klobás s ledovou kávou :o) Unavený sme odmítli možnost se vylejt u Báži v Boru a jeli sme v hnusný mlze dom...

Akcička fakt gut. Pokud dáme zas někdy Drsoně, musíme zapracovat na živích kontrolách, ty body chyběli...

PS. Druhej den sme dali dvacijáš "na vyjetí" a já zjistil že s Ondrou "na vyjetí" nelze. Žlutá - Bramberk = Šišky. Pak večer na hokeji jak mrtvola. Stehna v jednom ohni.... ale jsme MISTŘI !!!

- Pedros -


mapa kola


mapa OB


profil

 

[web závodu] [profil Pedros]


 

©2005 Pedros